Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie LZS

Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

REKREACJA 2022

AKTYWNA WIEŚ”-BIESIADA DLA PRZYJACIÓŁ W REDCZU KRUKOWYM”

W sobotę 25 czerwca br. na terenie Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego w Redczu Krukowym pod honorowym patronatem wicemarszałek Sejmiku Anety Jędrzejewskiej odbyła się impreza „AKTYWNA WIEŚ „-Biesiada Wiejska dla Przyjaciół”.Projekt współfinansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Uczestnicy dopisali. Było ich ponad 900 osób.

Już od godz. 10.00 przybywające osoby mogły zachwycać się olbrzymim zasobem zbiorów muzealnych dot.motoryzacji, kolejnictwa sprzętu rolniczego, licznych zbiorów wyposażenia gospodarstwa domowego itp.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sportowo rekreacyjne, które promowały stare, ludowe sporty. Wśród konkurencji przewidzianych regulaminem największym zainteresowaniem cieszyły się rzut podkową ponad 70 uczestników, rzut lotką ponad 60 chętnych, bicie gwoździem na czas 63 osoby.

Wielu było chętnych do do udziału także w takich konkurencjach , jak skok w dal z miejsca, toczenie fajerek, toczenie obręczy od roweru, bieg w workach, skakańce, ogólny konkurs wiedzy, strzelanie z łuku. Konkurencje prowadzone były w kategorii: kobiet, mężczyzn oraz dzieci.

Dzięki temu, że oprócz pikniku „Aktywna Wieś” trwała też biesiada, zawodnicy płynnie przechodzili z jednej konkurencji na drugą. Na pikniku były występy zespołów ludowych, a koła gospodyń wiejskich oraz strażacy czynnie włączyli się w imprezę..

Widząc ich zaangażowanie i radość z rywalizacji, nikt nie miał wątpliwości,że takie spotkania integracyjne należy organizować. Wszystkie dyscypliny przyciągnęły mnóstwo uczestników, poziom był wysoki i nikt się nie nudził.

Po wielu godzinach rywalizacji ogłoszono punktacje końcową. Wręczono medale, nagrody oraz puchary.

W punktacji końcowej najlepsza okazała się reprezentacja gminy:

Włocławek – I miejsce

Brześć Kujawski – II miejsce</>

Zabrodzie – III miejsce

Wierzbinek – IV miejsce

Radziejów – V miejsce

Kutno – VI miejsce

Warto wspomnieć, że w pikniku uczestnicy pochodzili z trzech województw i 20 gmin.

Warto też wspomnieć, że w niedzielę 26 czerwca odbyła się wycieczka turystyczno-krajoznawcza po ziemi kujawskiej.

Obiekty tętniły tego dnia życiem, z jednej strony popularyzacja sportu i rekreacji, w której rywalizowali w różnych dyscyplinach ,z drugiej rodziny z dziećmi, muzyka, dobre jedzenie i świetna atmosfera. Tego dnia to była naprawdę „Aktywna Wieś”.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom imprezy a ponadto tym, którzy wspierali swoim patronatem to wydarzenie.

Jerzy Wysocki
Przewodniczący K-P Z LZ