Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie LZS

Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

PROGRAM
„KLUB”

Konsultacja z ramienia operatora wojewódzkiego
pod nr tel. +48 690 515 907
lub e-mail: kpm@rzadowyprogramklub.pl

Komunikat Krajowego Zrzeszenia LZS

Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na licznie pojawiające się pytania, dot. sposobu wypełniania wniosków, przekazujemy Państwu instrukcję „krok po kroku”, jak należy postępować, aby dobrze wypełnić formularz. Mamy nadzieję, że ułatwi to całą procedurę, co będzie miało odzwierciedlenie w ilości wniosków ocenionych pozytywnie.

Dodatkowo zamieszczamy instrukcję, dot. sposobu podpisywania dokumentów z użyciem podpisu elektronicznego, jaki będzie niezbędny do parafowania umów.

Ze sportowymi pozdrowieniami,
Zespół Operatora Krajowego Programu Klub
Krajowe Zrzeszenie LZS

źródło: https://lzs.pl/

Komunikat Krajowego Zrzeszenia LZS

Drodzy Klubowicze,

Czekaliśmy na ten moment tak samo zniecierpliwieni, jak i Wy. Możemy już oficjalnie ogłosić termin uruchomienia elektronicznego naboru ofert/wniosków do udziału w tegorocznej edycji Rządowego Programu Klub.

Po wielu korektach, godzinach analiz i niezbędnych uzupełnieniach, udało się doprecyzować wszystkie niezbędne szczegóły, dotyczące realizacji Programu w 2024 roku.

Tegoroczny nabór rozpocznie się 25 marca o godz. 12:00:00 i potrwa do 30 kwietnia do godz. 23:59:59.

Niezmiennie, platformą na której będzie funkcjonował Program, jest system AMODIT.

W oczekiwaniu na uruchomienie systemu naboru wniosków, zachęcamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na stronie https://rzadowyprogramklub.pl/.

Odsyłamy Państwa do podstawowych, uaktualnionych informacji o Programie Klub:

  • zakładka „Podstawowe informacje”
  • zakładka „FAQ – pytania i odpowiedzi”

Prosimy o zapoznanie się z obowiązującym Regulaminem zadania – zakładka „Regulamin”, w którym zawarte zostały wszystkie istotne zmiany zasad uczestnictwa w Programie na edycję 2024, ogłoszone przez Ministra Sportu i Turystyki 7 marca 2024 roku.

Mamy nadzieję, że zainteresowanie Programem będzie ciągle rosnąć, a ilość złożonych wniosków, zaowocuje przyjemną współpracą z rekordową liczbą klubów, które przystępując do „Rządowego Programu Klub – edycja 2024”, otrzymają dofinansowanie.

Ze sportowymi pozdrowieniami,
Zespół Operatora Krajowego Programu Klub
Krajowe Zrzeszenie LZS

źródło: https://lzs.pl/

Komunikat Krajowego Zrzeszenia LZS

NABÓR JUŻ WKRÓTCE!

Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras zdecydował o zwiększeniu dofinansowania dla małych i średnich klubów sportowych uczestniczących w Programie Klub. Dzięki decyzji ministra dofinansowanie dla klubów jednosekcyjnych wzrośnie z 10 do 12 tys. zł, a dla wielosekcyjnych z 15 do 17 tys. Całkowity budżet na realizację programu w 2024 roku będzie większy o 13 mln zł.

Minister tak uzasadnił swoją decyzję: Z uwagi na to, że od momentu uruchomienia Programu Klub kwoty wsparcia nie były waloryzowane, podjąłem decyzję o zwiększeniu dofinansowania dla każdego klubu. W 2024 roku kluby jednosekcyjne uczestniczące w programie otrzymają 12 tys. zł, a wielosekcyjne 17 tys. zł. Zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że dla małych i średnich klubów wsparcie z Programu Klub jest ważnym elementem wpływającym na komfort prowadzenia działalności sportowej na poziomie lokalnym.

W 2024 roku całkowity budżet Programu Klub zamknie się kwotą 98,5 mln zł. Pozwoli to na wsparcie około 7 tys. klubów, podczas gdy w 2023 roku wsparcie trafiło do ponad 6,2 tys. klubów.

Co istotne, kwotę dofinansowania będzie można wykorzystać w dowolnej proporcji na wynagrodzenie szkoleniowca, zakup sprzętu sportowego bądź organizację obozu sportowego. Ministerstwo rezygnuje tym samym z dotychczasowych zapisów, limitujących podział środków we wskazanych obszarach.

— Mam świadomość jak ważną, ale też bardzo ciężką pracę wykonują pasjonaci sportu prowadzący podstawowe szkolenie sportowe. Liczę na to, że decyzja, którą podjąłem, będzie początkiem zmian na lepsze w polskim sporcie i pozwoli na szerokie upowszechnianie aktywności fizycznej wśród najmłodszych — podkreśla minister Sławomir Nitras.

Program Klub istnieje od 2016 roku, a od 2022 roku jego Operatorem Krajowym jest Krajowe Zrzeszenie LZS.

 

źródło: https://lzs.pl/