Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie LZS

Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

PROGRAM „KLUB” 2023

UWAGA! Ważna informacja dla klubów z listy rezerwowej

Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk – decyzją z dnia 24 sierpnia 2023 roku, biorąc pod uwagę jeden z priorytetów MSiT „wsparcie działalności małych i średnich klubów sportowych”, zwiększył środki przeznaczone na realizację w 2023 roku Rządowego Programu „KLUB” o kwotę 4 085 000, – złotych.

Pozwoli to na udzielenie wsparcia dodatkowo dla 360 klubów z tzw. Listy Rezerwowej, na której znalazły się wszystkie stowarzyszenia, których wnioski – złożone do tegorocznej edycji Programu, zostały ocenione pozytywnie.

Do wszystkich klubów z ww. listy zostanie przesłana oficjalna informacja o przyznaniu dofinansowania (w systemie AMODIT oraz drogą e-mailowa) wraz z instrukcją dalszego postępowania. Kolejne kroki – realizowane przy współpracy z Operatorami Wojewódzkimi Programu, to podpisanie umowy i przekazanie do klubów środków finansowych. Na tym etapie możliwa jest również ew. aktualizacja wniosku.

Szczegółowe informacje: https://rzadowyprogramklub.pl     

Lista klubów dostępna TUTAJ

Odpowiadając na pytania dotyczące podpisywania umów podpisem elektronicznym, załączamy prezentację zawierającą instrukcję podpisywania dokumentów profilem zaufanym.

W związku ze zmianami i pytaniami dotyczącymi zasad oraz wypełnienia wniosków załączamy prezentację zawierającą najważniejsze z nich oraz instrukcję wypełnienia wniosku.

więcej szczegółów i regulamin na stronie: https://rzadowyprogramklub.pl/

20 stycznia Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk rozstrzygnął nabór na ogólnopolskiego operatora Programu Klub. Zostało nim Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Operator będzie realizował program w latach 2023-2025. Budżet programu na rok 2023 jest rekordowy i wynosi 75 mln zł.

— Dzięki wprowadzonemu modelowi zarządzania Programem Klub przez operatora, udało nam się w ubiegłym roku objąć wsparciem rekordową liczbę 5776 klubów sportowych. Wsparcie trafiło do wszystkich małych i średnich klubów, które spełniły kryteria formalne naboru. Aby nadal rozwijać projekt i docierać do kolejnych środowisk, wyłoniliśmy operatora na kolejne trzy lata. Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe to sprawdzony partner Ministerstwa Sportu i Turystyki, gwarantujący realizację projektu na najwyższym poziomie — powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Przypomnijmy, że celem programu jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów.

W ramach Programu Klub operator udziela wsparcia w dwóch wariantach:

  • 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych
  • 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych

Środki można przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego.

Niedługo operator krajowy przedstawi plan realizacji programu w 2023 roku.
Konsultacja z ramienia operatora wojewódzkiego
pod nr tel. +48 690 515 907
lub e-mail: kpm@rzadowyprogramklub.pl

Dziękujemy Ministerstwu Sportu i Turystyki za zaufanie!